Empatyczna Droga Krzyżowa autorstwa Sióstr od Aniołów

Zaprzyjaźnione z Rodzinami Empatycznymi Siostry od Aniołów: Maria Druch i Iwona Jagiełka, Animatorki grup RE w Warszawie i we Wrocławiu napisały rozważania Drogi Krzyżowej dla dzieci. Rozważania zostały wydane w formie kolorowanki. Właśnie rusza ich przedsprzedaż internetowa.

Kolorowanka „Droga Krzyżowa”, tak naprawdę nie jest tylko kolorowanką, ale modlitewnikiem. Świadczą o tym teksty pod poszczególnymi stacjami. Empatyczna Droga Krzyżowa autorstwa Sióstr od Aniołów: s. Marii Druch i s. Iwony Jagiełki, pomaga najmłodszym katolikom być przy Jezusie, kiedy On staje przed sądem, bierze krzyż i wyrusza w ostatnią drogę. Nieważne, czy dziecko będzie rozważało z Waszą pomocą co kilka dni jedną stację, czy pokolorowane w książce obrazki zaniesie do kościoła, by tam przy ich pomocy pomodlić się w czasie szkolnych rekolekcji.

Ważne, aby odkryło, że krzyż to namacalny znak Bożej miłości i Pan Jezus wie, jak trudna bywa codzienność. Modlitwa: „Ty wiesz…” pojawia się we wszystkich stacjach. Wielu rodziców i katechetów obawia się rozmów z dziećmi o męce i ukrzyżowaniu. Pokażmy najmłodszym, że Jezus przeszedł przez to wszystko i wstał z martwych (ostatnia strona kolorowanki). Niech dzieci mają świadomość, iż ta droga zakończyła się ostatecznie wielką radością.

Na ostatniej stronie okładki znajduje się materiał DIY służący do zbudowania pustego grobu Jezusa i sklejenia postaci Zmartwychwstałego.

Książeczka jest do dostania w księgarniach (linki w zakładce „Polecane książki”) lub na spotkaniu bezpośrednio u o. Mieczysława (z pominięciem kosztów dostawy) 🙂 

Cena 8zł/szt.